Какие унитазы лучше
Вибираючи унітаз, важливо звернути увагу на конструкцію, злив, підведення, випуск та інші характеристики, які допоможуть заощадити гроші, зберегти нерви та реалізувати дизайнерські задуми.
Вибір ідеальної моделі Як вибрати безшумний унітаз? Рівень шуму при наборі води залежить від системи підведення до бачка. Практично безшумне нижнє підведення - коли вода надходить з боку дна. При бічній підводці можна «зменшити звук», використовуючи спеціальний патрубок, яким вода спускається на дно бачка.
Який унітаз краще змиває? Системи змиву бувають прямі та «зворотні». У першому випадку вода виходить із одного отвору в чаші і потоком спрямовується вниз. У другому - використовується безліч отворів по периметру, а вода утворює лійку. Такі унітази змивають чистіше і при цьому заощаджують воду.
Який унітаз прослужить довше? Термін служби зливної арматури залежить не лише від якості матеріалів, а й від якості води. Хоч би який був унітаз, рекомендується ставити фільтр механічного очищення води. Деякі марки випускають унітази, одразу обладнані таким фільтром.
Який злив вибрати? Звичайний унітаз при зливі скидає 6 літрів води. Більшість сучасних моделей пропонують подвійну систему зливу або дозволяють перервати злив, якщо справа зроблена. Ці опції допомагають заощаджувати воду. Унітаз з бачком подвійної системи змиву можна дізнатися за складовою кнопкою: одна її частина спускає повний об'єм води, друга половинний.
Проблеми чистоти Що робити із сплеском? Залежить від конструкції чаші. Тарілчастий унітаз - це чаша з горизонтальним виступом усередині - "тарілочкою". Вона виключає проблему сплеску, але завдає незручностей із запахом та прибиранням. Козиркові унітази борються з бризками за рахунок форми чаші: одна зі стінок розташована під кутом 35-40 градусів. Щоб сплеск не став проблемою у лійкоподібному унітазі, рівень води на дні повинен бути не більше 7 сантиметрів. Завітайте у технічну документацію. Що ще буває в унітазі? У дорогих моделей є бонуси - наприклад, брудовідштовхувальне покриття чаші або кришка унітазу з мікроліфтом. Покриття це глазур, завдяки якій не в'їдаються бруд і іржа. Мікроліфт діє як доводчик: кришка плавно опускатиметься сама.
Питання монтажу Який випуск кращий? Вибір типу випуску унітазу залежить від входу в каналізацію. Ідеально, коли вони збігаються, але є варіанти. Так, унітази із горизонтальним або косим випуском можна за допомогою патрубків приєднати до будь-якого типу стоку. А вертикальний з'єднується лише з отвором у підлозі.
У чому переваги підвісного унітазу? Труби та бачок монтуються у стіну, а чаша «парить» над підлогою. Плюси – візуальна «легкість», велика свобода планування санвузла. Під підвісним унітазом легше мити підлогу. Зверніть увагу на висоту унітазу під час монтажу. Верхній край повинен бути на висоті 40-43 см від чистої підлоги, інакше сидіти незручно.
Куди подіти бачок? Унітази бувають трьох видів: компакт, моноблок та роздільний – все залежить від способу приєднання бачка. У компакт-системах він кріпиться до полиці чаші. Такі унітази займають мало місця, а у разі поломки бачок можна швидко замінити. Ціліснолиті моноблоки простіше в монтажі, а в окремих конструкціях бачок з'єднаний з чашею за допомогою труби, тому може підвішуватися на будь-якій висоті.